HAF treeningstuudio

EMS personaaltreening

21. sajandi meetod enese vormis hoidmiseks. 20minutiline personaaltreening vähendab keha rasvaprotsenti, suurendab lihastoonust ning vähendab seljavalusid ja pingeid kehas. Sobib nii neile, kes soovivad parandada enda vormi, kui ka neile, kes vajavad füsioteraapiat (valud, pinged, närvivalud). Treening on alati koos personaaltreeneriga, kestab 20 minutit ning nädalane treeningkordade arv on 1-2. NB! Ka kõik vajaliku saab stuudiost kohapealt, seega kohale saab tulla kaks kätt taskus.

Mis on EMS treening ja milline trenn välja näeb?

 

Täheühend „EMS“ tähistab elektromüostimulatsiooni ehk lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega, mille võimsus ja sagedus on kontrollitud. Tegu on personaaltreeneri poolt läbi viidava 20 minutilise treeninguga, mille käigus kannab inimene elektroodidega varustatud kostüümi ning teeb koos treeneriga kokku lepitud treeningkava ehk harjutusi.

Kuigi EMS treeningut nimetatakse treeninguks, on tegu ka teraapilise rehabilitatsiooni ja taastusraviga. EMS treeningut kasutatakse laialt just füsioteraapiana. 

 

EMS treening võimaldab efektiivselt:

 1. vähendada kehakaalu ja rasvaprotsenti
 2. saavutada lame kõht, peenem talje ja toonuses keha
 3. tugevdada selga ja vabaneda seljavaludest
 4. vabaneda peavaludest ja migreenist
 5. vähendada tselluliiti ja muuta nahk pinguldatumaks
 6. parandada lihaste tasakaalutust
 7. vähendada lihaspingeid
 8. toetada vigastusjärgset rehabilitatsiooni (asendab füsioteraapiat)
 9. kiirendada treeningujärgset taastumist
 10. kasvatada lihasmassi ja suurendada maksimaalse jõu näitajaid
 11. kiirendada ainevahetust ja jääkainetest vabanemist

Treeningule tulles saad nii varustuse, spetsiaalsed treeningriided kui ka pesemistarbed (rätiku, pesemisvahendid, föönid, sirgendajad jms) meilt ning samuti ei ole vaja ka treeningjalatseid.

Tegu on personaaltreeninguga, mis kestab kokku 20min. V.a esimene kord, mis kestab koos konsultatsiooni ja kehakoostise mõõtmisega kokku umbes 60min.

Treeningu viib alati läbi personaaltreener, kes juhendab ja toetab kogu treeningu vältel.

Broneeri

 

 

Harjutuste ajal saadavad vestis olevad elektroodid sinu lihastesse elektriimpulsse, mille tulemusel lihased kontraheeruvad (tõmbuvad kokku) kordades tihemini ja intensiivsemalt kui tavapärase jõusaalitrenni ajal, nii saavad koormuse ka süvalihased, mis muidu tähelepanuta jäävad.

Oluline on veel märkida, et tänu elektroodide suurele pindalale treenid sa lihaseid korraga üle kogu keha, mitte gruppide kaupa, nagu klassikalise jõutreeningu puhul.

 

Kas elektrivool ohtlik ei ole?

Ei ole, sest EMSi tehnoloogia imiteerib kehaomaseid närviimpulsse, mis igapäevaselt sinu lihastööd korraldavad. Näiteks kui surud käe rusikasse, toimub sinu kehas aju ja närvisüsteemi kaasabil sama protsess – aju saadab kehale korralduse käsi rusikasse tõmmata. EMS treeningu puhul kontrollib sinu lihaseid lihtsalt EMS treeningu varustus ja seade.

Kasutatav elektrivool on ka vähese tugevusega ning mõõdetav milliamprites (mA). Lisaks on vool madala sagedusega (7–100 Hz) ning saadetakse lihastesse impulssidena (ca iga 350–400 mikrosekundi tagant) kindlate intervallide järel (näit 4–9 sek stimulatsiooni, millele järgneb 2-4 sek pausi).

Voolu tugevust reguleerib asjakohase väljaõppe saanud personaaltreener ning treeningkava on üles ehitatud sinu eesmärke ja tervislikku seisundit arvesse võttes. Meie stuudiotes on kasutusel erinevad treeningkavad olenevalt eesmärgist (nt eraldi kõhulihaste harjutuste kava, kogu keha treeningkava, HIIT ehk kardiotreeningu kava, seljatreeningu kava jne).

Millised on vastunäidustused?

EMS treening on vastunäidustatud järgnevatel juhtudel:

 • südamestimulaatori kasutamine
 • südame arütmia
 • rasked vereringehäired
 • kubeme- või kõhusong
 • tuberkuloos
 • kasvajad
 • kaugelearenenud ateroskleroos
 • tromboos
 • nahapõletik
 • psoriaasi ägenenud faas
 • epilepsia
 • sclerosis multiplex
 • diabeet
 • palavik
 • hemofiilia
 • metallist implantaadid kehas (luumurdu fikseerivad plaadid jmt). Meditsiiniline metall lubatud
 • 1 kuu peale sünnitust võib juba treeninguid teha
 • 3 kuud peale keiserlõiget, kui arst on andnud loa treeninguteks võib samuti asuda treenima
 • rasedus

NB! Iga vastunäidustus ei tähenda 100% keeldu treeningule. Täpsemaks infoks ja konsultatsiooniks võta meiega julgesti ühendust.

Kui sul on kahtlusi, kas EMS on sulle sobilik, konsulteeri kindlasti kõigepealt oma arstiga. Muuhulgas on oluline küsida, kas elektriravi ja jõutreening on sulle näidustatud. Kui vastus on jaatav, võid julgelt tulla EMS proovitreeningusse.

Tule proovi

 

 

Mida EMS treening sulle annab?

EMS treening aitab vähendada kehakaalu ning toetab kaalulangust ja rasvapõletust andes kehale ka suurenenud lihastoonuse. Lisaks leevendab see alaselja ja ülaselja valusid, lihaspingeid, migreeni ja peavalu, närvivalu. EMS treening toetab ka vigastustest ja operatsioonijärgset taastumist, kuna EMSi kasutatakse tihti ka füsioteraapiana. Paljudele on see asendus jõusaali treeningutele. Boonusena saavad paljud kvaliteetsema une, rahulikuma meele ning ilusama naha. Väheneb tselluliit, välja veninud ja ripnev nahk tõmbub tagasi ning nahk tundub säravam ja niisutatum.

On ka imesid, kus klient on EMS treeningute kaasabil vabanenud ärevushäiretest ja depressioonist.

 

Kui sageli EMSis käima peaks ning millal võib esimesi edusamme märgata?

Treeningus tuleks käia 1-2 korda nädalas. Sportlaste puhul on maksimaalne treeningute arv 3.

Oluline on jälgida, et trennijärgselt on garanteerid sa endale vähemalt 2 puhkepäeva, sest EMS koormab lihaseid ja organismi väga tugevalt, mistõttu vajab keha aega taastumiseks ja ülesehitustööks.

Esimesi tulemusi (tugevamad ja paremini väljajoonistunud lihased, vähenenud rasvkoe hulk, trimmis ja lamedam kõht) võib märgata juba peale 3-5 treeningut.

Klientide kogemused

Kadri Kont

Ma olen väga rahul, et liitusin HAF klubiga. 2017. aasta veebruarikuus vaatasin peeglisse ning tundsin, et nii enam edasi ei saa. Olen mitu aastat tegelenud hobi korras jooksmisega. See oli mind ära kurnanud ning motivatsiooni üksi jooksmiseks enam ei olnud. Minu kaalulangetuse arvestus algab märtsikuust, kus võtsin käsile trenni ja toitumise (Erik Orgu toitumiskava).

Näita rohkem

 

Silve Juhakson

Tere! Minu nimi on Silve, olen 172 cm pikk, 36.a ja 2 lapse ema. Oma teise lapse tõin ma ilmale märtsis 2017. Sünnitama minnes kaalusin ma 93 kg, haiglast beebiga naastes olin haiglasse jätnud kõigest 5 kg, seega minu kaalunumbriks peale sünnitust oli 88 kg.

Näita rohkem

 

Kui eelmainitud kogemuslood ei ole sinu jaoks piisavad ja mõtled endiselt, miks just meie spordiklubi valida: 

 • kvalifitseeritud treenerid: lihtsalt personaaltreeneri teadmistest EMS treeningmeetodi jaoks ei piisa. Meie peatreener Enely Sarapuu on ainuke litsentseeritud EMS treener Eestis. Enelyl on vastavasisulised koolitused läbitud Saksamaal Glucker Kollegis ja HAFi teised EMSi treenerid on ta isiklikult välja koolitanud
 • me järgime Saksa ülikoolide teadlaste soovitusi EMS treeningute turvaliseks läbiviimiseks
 • me ei usu ühekordsetesse imelahendustesse: oleme orienteeritud sinu tulemuste järjepidevale parandamisele ning toetame sind protsessi vältel nõu ja jõuga
 • uuendame EMSi varustust regulaarselt, garanteerides sellega kvaliteetse teenuse ja kokkulepitud lubadused
 • omame spetsiaalseid treeningkavasid
 • oleme Eesti vanim EMS stuudio! 
 • treenime ka Eesti tippsportlaseid ning teisi tuntud isikuid, muuhulgas on meie juures treeninud ka Eesti president. 

 

EMSi ja jõusaali võrdlus

Kuna HAF positsioneerib ennast premium-teenust pakkuva spordiklubina, siis on ka jõusaali hindade keskmine valitud sama profiiliga klubidest. Oleme teadlikud, et rahasäästule orienteeritud klubides on hinnad soodsamad.

Treenimisel on oluline ka järjepidevus, seega on ühe treeningkorra ja riiete maksumus jaotatud 12 kuu peale. Personaaltreeneri tasu on spordiklubides pea alati korra põhine ja nii on tegemist fikseeritud tasuga.

Rahaline võrdlus:

EMS

Jõusaal

1 korra maksumus:*

23 €

5-15 €

Personaaltreeneri juhendamine:

0 €

40 €

Trenniriiete maksumus:**

0 €

1,39 €

1 trenni maksumus kokku:

23 €

min 46 €

(tihti lisandub ka treeningkava hind)

* EMSi puhul on tegemist Tartu klubi ühekordse treeningu maksumusega klubiliikmele.

Jõusaali puhul on aluseks võetud püsikliendi hind. Valimis on kolme premium-jõusaali 1 kuu hindade keskmine, mille alusel kujuneb kuu maksumuseks 69,3 €. Et jõusaalis käimine tulemuslik oleks, on optimaalne külastada seda 3 korda nädalas (12 korda kuus), sellest lähtuvalt on arvutatud ka ühe korra hind.

** Kvaliteetsete treeningriiete maksumuseks koos tossudega on arvestuslikult 200 €. Ühe korra hind on arvutatud sama valemi alusel, mis jõusaali korra hind.

Ajaline võrdlus:

EMS

Jõusaal

Treeningu kestus:

20 min

90 min

Pesemine peale trenni:

15 min

15 min

1 korra ajaline kulu:

35 min

105 min

Treeningute arv nädalas:

1 kord

3 korda

Nädala ajaline kulu kokku:

35 min

315 min

Nagu tõdeda võid, siis tuleb EMS treeningu hind soodsam kui jõusaalis käies ning ajalises plaanis on võit väga muljetavaldav: 35 min vs 5 t ja 25 min – see on 4,7 tundi võitu nädalas! Aeg, mille saad pühendada perega koos olemisele, enese harimisele või looduses liikumisele.

Valik on sinu!

 

EMSi tulemuslikkust kinnitavad ka sajad teadusuuringud. Kui soovid nendega tutvuda, siis alustuseks on siin kolm võimalust:

 1. EMS ja kõrge intensiivsusega treening (HIT) vähendavad mõlemad võrdselt keskealiste meeste südame-veresoonkonna haiguste riski
 1. EMS täiendab tõhusalt profijalgpallurite treeninguid
 1. EMS on mõjus lisavahend naistel keha rasvaprotsendi vähendamiseks

Broneeri