HAF treeningstuudio

Mis on EMS treening ja milline trenn välja näeb?

 

Täheühend „EMS“ tähistab elektromüostimulatsiooni ehk lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega, mille võimsus ja sagedus on kontrollitud.

Kuigi EMS treeningut nimetatakse treeninguks, on tegelikult tegu teraapilise rehabilitatsiooni ja taastusraviga. 

 

EMS treening on kaasaegne teraapiline trennitegemise viis, mis võimaldab efektiivselt:

 1. tugevdada selga ja vabaneda seljavaludest
 2. parandada lihaste tasakaalutust
 3. teiste treeningutega kombineeritult rasva põletada
 4. toetada vigastusjärgset rehabilitatsiooni
 5. kiirendada treeningujärgset taastumist
 6. kasvatada lihasmassi ja suurendada maksimaalse jõu näitajaid

Treeningule tulles saad nii varustuse, treeningriided kui ka pesemistarbed (rätiku, vahendid) meilt ning jalatseid sul vaja ei ole.

Treening on personaalne ning kestab kokku 20min, v.a esimene kord, mis kestab koos konsultatsiooniga kokku 60min.

 

Harjutuste ajal saadavad vestis olevad elektroodid sinu lihastesse elektriimpulsse, mille tulemusel need kontraheeruvad (tõmbuvad kokku) kordades tihemini ja intensiivsemalt kui tavapärase jõusaalitrenni ajal, nii saavad koormuse ka lihaste sügavamad kihid, mis muidu tähelepanuta jäävad.

Oluline on veel märkida, et tänu elektroodide suurele pindalale treenid sa lihaseid korraga üle kogu keha, mitte gruppide kaupa, nagu klassikalise jõutreeningu puhul.

 

Kas elektrivool ohtlik ei ole?

Ei ole, sest EMSi tehnoloogia imiteerib kehaomaseid närviimpulsse, mis igapäevaselt sinu lihastööd korraldavad. Kasutatav elektrivool on ka vähese tugevusega ning mõõdetav milliamprites (mA). Lisaks on vool madala sagedusega (7–100 Hz) ning saadetakse lihastesse impulssidena (ca iga 350–400 mikrosekundi tagant) kindlate intervallide järel (näit 4–9 sek stimulatsiooni, millele järgneb 2-4 sek pausi).

Voolu tugevust reguleerib asjakohase väljaõppe saanud treener ning trenni kava on üles ehitatud sinu eesmärke ja tervislikku seisundit arvesse võttes.

Millised on vastunäidustused?

EMS treening on vastunäidustatud järgnevatel juhtudel:

 • südamestimulaatori kasutamine
 • südame arütmia
 • rasked vereringehäired
 • kubeme- või kõhusong
 • tuberkuloos
 • kasvajad
 • kaugelearenenud ateroskleroos
 • tromboos
 • nahapõletik
 • psoriaas
 • epilepsia
 • sclerosis multiplex
 • diabeet
 • palavik
 • hemofiilia
 • metallist implantaadid kehas (luumurdu fikseerivad plaadid jmt). Meditsiiniline metall lubatud
 • 1 kuu peale sünnitust võib juba treeninguid teha
 • 3 kuud peale keiserlõiget, kui arst on andnud loa treeninguteks võib samuti asuda treenima

Rasedus iseenesest vastunäidustuste alla ei kuulu, aga me ei soovita lapseootel naistel EMS treeningutel osaleda, sest need panevad organismi väga suure füüsilise koormuse alla ajal, kui keha on suunanud jõuvarud hoopis lapse kasvamiseks ja arenemiseks.

Kui sul on kahtlusi, kas EMS on sulle sobilik, konsulteeri kindlasti kõigepealt oma arstiga. Muuhulgas on oluline küsida, kas elektroteraapia ja jõutreening on sulle näidustatud. Kui vastus on jaatav, võid tulla EMSi proovitreeningusse.

Tulemused

Nagu iga trenni puhul, sõltuvad ka EMS treeningu tulemused neljast põhifaktorist:

 1. kui järjepidevalt ja pühendunult sa trenni teed
 2. milline on su üldine elustiil
 3. kas sa puhkad ja taastud piisavalt
 4. milline on su toitumine

Meie saame sind 100% ulatuses aidata esimeses punktis. Võid kindel olla, et personaaltreener paneb sind lõpuni pingutama ning viilimine ei tule kõne allagi.

Teiste punktide osas saame anda sulle nõu, õpetada parimaid praktikaid, kiita ja vajadusel utsitada, aga meie võimuses ei ole su igapäevaste tegemiste kontrollimine.

Seega, seatud eesmärkide saavutamisel on suur roll just sinul endal! Kuigi EMS treening on äärmiselt efektiivne, tuleb seda toetada üldise tervisliku elustiiliga. Vastasel juhul on vorm kõikuv ning tulemused jäävad vaid lühiajaliseks.

Kui sageli EMSis käima peaks ning millal võib esimesi edusamme märgata?

Ainult HAFis kasutusel olevate uue põlvkonna seadmetega on üldised trennitegemise soovitused järgnevad:

 • aktiivse eluviisiga inimene – 1 kord nädalas
 • lihastreeningu tegija – 2 korda nädalas
 • kaalualandusprogrammis osaleja – kuni 2 korda nädalas.

Treeningu kestuseks on enamasti 15–17 min.

Kui oled sportlane, kellel on tulekul võistlusperiood, siis sulle on näidustatud maksimaalselt 3 korda nädalas. Need EMS trennid on spordialaspetsiifilised ja sinu konkreetsete eesmärkide saavutamiseks kokku pandud.

Oluline on jälgida, et trennijärgselt on garanteerid sa endale vähemalt 2 puhkepäeva, sest EMS koormab lihaseid ja organismi väga tugevalt, mistõttu vajab keha aega taastumiseks ja ülesehitustööks.

Esimesi tulemusi (tugevamad ja paremini väljajoonistunud lihased, vähenenud rasvkoe hulk, toniseeritum nahk) võib märgata juba peale 3-5 treeningut.

Mida peaks treeningueelselt arvesse võtma?

 1. Trenni tule tervena ning puhanud ja värskes olekus.
 2. Piisava energiataseme garanteerimiseks tasub umbes 2 tundi enne süüa kergesti omastatavaid süsivesikuid kuskil 250 kcal ulatuses.
 3. Kuna treening ajab üldiselt tugevalt higistama, tuleb organismi veetaseme hoidmiseks enne ja pärast trenni tarbida minimaalselt 500 ml vedelikku.

 

Klientide kogemused

Siin saad kaasa elada meie kahe kliendi teekonnale:

Kadri Kont

Ma olen väga rahul, et liitusin HAF klubiga. 2017. aasta veebruarikuus vaatasin peeglisse ning tundsin, et nii enam edasi ei saa. Olen mitu aastat tegelenud hobi korras jooksmisega. See oli mind ära kurnanud ning motivatsiooni üksi jooksmiseks enam ei olnud. Minu kaalulangetuse arvestus algab märtsikuust, kus võtsin käsile trenni ja toitumise (Erik Orgu toitumiskava).

Näita rohkem

 

Silve Juhakson

Tere! Minu nimi on Silve, olen 172 cm pikk, 36.a ja 2 lapse ema. Oma teise lapse tõin ma ilmale märtsis 2017. Sünnitama minnes kaalusin ma 93 kg, haiglast beebiga naastes olin haiglasse jätnud kõigest 5 kg, seega minu kaalunumbriks peale sünnitust oli 88 kg.

Näita rohkem

 

Miks valida treenimiseks HAF treeningstuudio?

 • kvalifitseeritud treenerid: lihtsalt personaaltreeneri teadmistest EMS treeningmeetodi jaoks ei piisa. Meie peatreener Enely Sarapuu on ainuke litsentseeritud EMS treener Eestis. Enelyl on vastavasisulised koolitused läbitud Saksamaal Glucker Kollegis ja HAFi teised EMSi treenerid on ta isiklikult välja koolitanud
 • me järgime Saksa ülikoolide teadlaste soovitusi EMS treeningute turvaliseks läbiviimiseks
 • me ei usu ühekordsetesse imelahendustesse: oleme orienteeritud sinu tulemuste järjepidevale parandamisele ning toetame sind protsessi vältel nõu ja jõuga
 • uuendame EMSi varustust regulaarselt, garanteerides sellega kvaliteetse teenuse ja kokkulepitud lubadused

 

EMSi ja jõusaali võrdlus

Kuna HAF positsioneerib ennast premium-teenust pakkuva spordiklubina, siis on ka jõusaali hindade keskmine valitud sama profiiliga klubidest. Oleme teadlikud, et rahasäästule orienteeritud klubides on hinnad soodsamad.

Treenimisel on oluline ka järjepidevus, seega on ühe treeningkorra ja riiete maksumus jaotatud 12 kuu peale. Personaaltreeneri tasu on spordiklubides pea alati korra põhine ja nii on tegemist fikseeritud tasuga.

Rahaline võrdlus:

EMS

Jõusaal

1 korra maksumus:*

29 €

5,8 €

Personaaltreeneri juhendamine:

0 €

40 €

Trenniriiete maksumus:**

0 €

1,39 €

1 trenni maksumus kokku:

29 €

47,19 €

* EMSi puhul on tegemist Tallinna klubi ühekordse treeningu maksumusega klubiliikmele.

Jõusaali puhul on aluseks võetud püsikliendi hind. Valimis on kolme premium-jõusaali 1 kuu hindade keskmine, mille alusel kujuneb kuu maksumuseks 69,3 €. Et jõusaalis käimine tulemuslik oleks, on optimaalne külastada seda 3 korda nädalas (12 korda kuus), sellest lähtuvalt on arvutatud ka ühe korra hind.

** Kvaliteetsete treeningriiete maksumuseks koos tossudega on arvestuslikult 200 €. Ühe korra hind on arvutatud sama valemi alusel, mis jõusaali korra hind.

Ajaline võrdlus:

EMS

Jõusaal

Treeningu kestus:

20 min

90 min

Pesemine peale trenni:

15 min

15 min

1 korra ajaline kulu:

35 min

105 min

Treeningute arv nädalas:

1 kord

3 korda

Nädala ajaline kulu kokku:

35 min

315 min

Nagu tõdeda võid, siis tuleb EMS treeningu hind soodsam kui jõusaalis käies ning ajalises plaanis on võit väga muljetavaldav: 35 min vs 5 t ja 25 min – see on 4,7 tundi võitu nädalas! Aeg, mille saad pühendada perega koos olemisele, enese harimisele või looduses liikumisele.

Valik on sinu!

 

 

EMSi tulemuslikkust kinnitavad ka sajad teadusuuringud. Kui soovid nendega tutvuda, siis alustuseks on siin kolm võimalust:

 1. EMS ja kõrge intensiivsusega treening (HIT) vähendavad mõlemad võrdselt keskealiste meeste südame-veresoonkonna haiguste riski
 1. EMS täiendab tõhusalt profijalgpallurite treeninguid
 1. EMS on mõjus lisavahend naistel keha rasvaprotsendi vähendamiseks

 

Broneeri