Kumb on olulisem – suveks salenemine või treeningute nautimine?
Kätte on jõudnud kevad ja inimesed hakkavad järjest enam mõtlema, kuidas kiiresti suveks supervormi saada.
Üks kõige levinumaid põhjuseid, miks inimesed treeningud pooleli jätavad, on see, et trenn tundub liiga raske ning seda on keeruline lõpuni viia. Tihti alustavad inimesed oma treeninguid liiga suurega koormusega, millega keha ei suuda pikema aja jooksul toime tulla. Hea tervise saavutamiseks ning sporditegemise nautimiseks tuleks seda teha siiski sellise koormusega, mis inimesele endale rõõmu pakub ning ülemäära koormav ei tundu.
Pole vist vaja enam üle korrata, et liikumine on igas vanuses inimestele kasulik, sest see teeb tuju paremaks, aitab mõttetegevust ergutada ning ühtlasi hoolitseb kehalise tervise eest. Aitab tõsta elukvaliteeti, suurendada tervena elatud eluaastaid ja ennetada südame- ja veresoonkonna haiguseid, mis on Eestis ülekaalukalt number 1 surmade põhjuseks.
Ei ole olemas ühte kõige paremat liikumisviisi või treeningut, vaid iga inimene võiks leida endale kõige sobivama mooduse. Ühele meeldib linnas jalutamine, teisele metsajooks, samal ajal kui kolmas naudib rühmatreeninguid või EMS’i.
Oma tiheda graafiku tõttu ei jõua ma ise küll rühmtreeningutesse (jumping, 4D Pro) iga nädal, kuid iga kord kui õnnestub osaleda, lahkun väga mõnusa tundega – nii füüsilises kui ka vaimses mõttes. Treenerid pakatavad energiast ja kiirgavad positiivsust. Treeningud võib teha endale üsna väljakutsuvaks, aga alati on ka lihtsamaid variante, kui energia mõnel päeval nii laes ei ole. Ei tasu karta ka neil, kel treeningutesse pikem paus on jäänud või pole kunagi alustanudki. Kuna mõlemad treeningud on küllaltki omanäolised, siis täielik nn käppa saamine võib võtta natuke aega, kuid kasutegur ilmneb kindlasti juba esimesel treeningul.
Vastavalt oma asukohale käin jumpingus vahel Tallinnas ja vahel Tartus. Kõige enam meeldib mulle selle treeningu mitmekesisus – kombinatsioon aeglastest ja kiiretest hüpetest, traditsioonilise aeroobika sammude variatsioonidest ning dünaamilistest kiirus- ja jõuspordielementidest. Pimedas ruumis ja värviliste tulede valguses saad ennast mõnusalt välja elada ning samal ajal on see ka väga efektiivne.
4D Pro on aga treeningstiil, kus kasutatakse treenimiseks elastseid kummirihmasid ja enda keha raskust. Nende abil treenides toetatakse oma keha ja avaldatakse vähem survet. Treening suurendab lihastoonust, aga mis veelgi tähtsam – see on lõbus. Mina kasutan tunnustatud olümpiasportlaste treeneri poolt loodud 4D treeningmeetodit ka kombineeritult koos EMS’iga.
Iga juhul soovitan soojalt rühmatreeninguid proovida – maandad stressi, saavutad parem vormi ning saad osa positiivsest energialaengust.
Ning meeldetuletuseks kõigile HAF treeningstuudio poolt – suvisest supervormist olulisem on leida treening, mis sulle sobib ja sinul silma särama paneb. Ka Saskia ei jõudnud sobivate treeninguteni kohe esimesel korral – tuleb lihtsalt katsetada ja proovida ning endale võimalus anda.