HAF treeningstuudio

“Tervislik toitumine ja liikumine ei pea olema keeruline.”

Jätkates treeningutest parima võimaliku tulemuse saavutamise teemal, siis ei saa me üle ega ümber toitumisest. See on teema, kus peaaegu igaüks tahab olla asjatundja ja jagada soovitusi.

 

Kahtlemata on tasakaalustatud ja tervislik toitumine ning liikumine hea tervise alus, kuid arvan, et toitumise koha pealt on palju ülemõtlemist. Olen võtnud erinevaid toitumise teemalisi koolitusi ning õppeaineid ülikoolist, koostanud menüüanalüüse ja saanud palju huvitavaid baasteadmisi. Küll aga ei saa koolis õpetada oma keha kuulama ja tunnetama.

 

Isiklikult tarbin kõike ja püüan kuulata ka oma organismi vajadusi. Minu toidud varieeruvad olulisel määral vastavalt aastaajale ja treeningtsüklile. Ma ei paki oma toite karpidesse ega planeeri neid 3 päeva ette. Soovin tarbida seda, mille isu mul parajasti on. Kui keha on tasakaalus, siis ei tunne ma mingit vajadust millegi ebatervisliku järele. Kui aeg-ajalt mõni isuke tuleb, siis saab keha ka sellega kenasti hakkama. Meie eestlastena peaksime olema väga tänulikud, sest nii puhta vee ja toidu olemasolu ning nende lai valik on juba tõeline privileeg.

 

Maitsev ja puhas toit on nauding. Kui sa austad oma keha, siis milleks seda risustada ning oma olemist raskendada kräpiga. Hea kehaline vorm pole ainult välimus, vaid suure tähega Elu. Enda kehas ennast hästi tunda ning võimalus Elu täiel rinnal nautida. Tervislik toitumine ja liikumine ei pea olema keeruline, vaid otsus elada oma elu tõeliselt. Kui Sa hakkad tegelema tegevusega, mis paneb sind (kasvõi ajutiselt) naeratama, siis see niinimetatud x-faktor reguleerib automaatselt tarbimist (kaasa arvatud toidu tarbimist). Küsimusele, kas see on adekvaatne, on vastus väga lihtne: “Olen pärast tarbimist rahulolev“ või „mõtlen pärast tarbimist, miks ma pidin seda tegema.“

 

Foto: Keir Rämson/Nocco Eesti