HAF treeningstuudio

Saskia teekond EMS treeninguni

Olen Saskia Alusalu. Proovin olla igal uuel päeval parem versioon iseendast. Usun, et me kõik suudame raskustega toime tulla, kui teame, miks me seda teeme.


Foto autor: Keir Rämson

 

Mis on Sinu eesmärk? Mis on Sinu MIKS?

EMS (Electro Muscle Stimulation ehk elektromüostimulatsioon) treeningul on palju kasutegurid, aga mina jõudsin HAF stuudiosse põhieesmärgiga kiirendada oma taastumisprotsessi. Tippsport ei ole enamasti kehale kasulik ja on tihti väga spetsiifiline. Arvestades inimese loomulikku asendit on kiiruisutamine ebaloomulik. Minu kehas on tugev düsbalanss ainult ühte pidi ringi sõitmisest. Loomulikult on treeningkavas alati olnud stabiliseerivaid harjutusi, aga eks põhi fookus on ikka jääl kiiremaks saamisel ja selle tõttu on palju ohverdatud. Kui ise sellest õigel ajal aru ei saa, siis tuleb tagantjärele ennast parandama hakata.

Räägin hetkel küll tippspordipõhiselt, aga ka muidu tekivad inimestel düsbalansid. Näiteks istuva töö või lapse ühel puusal kandmisel tõttu. Selleks, et ei peaks hiljem vigastusi ravima, tasuks nendega kohe tööle hakata. Vigastuse korral hakkame keha hoidma „mugavas“ asendis, et mitte valu tunda. Me ei soovi ärritada vigastatud piirkonda ja kompenseerime seda teiste lihastega. Tegelikult on aga tihti vajalik probleemses piirkonnas lihaseid hoopis tugevdada ning vältida doomino efekti, mis mõjub ka keha teistele piirkondadele.

Kogu keha EMS (Electro Muscle Stimulation) võimaldab efektiivselt aktiveerida ja tunnetada passiivsemaid lihaseid. Selleni on väga keeruline jõuda mis tahes muu treeninguga. Samuti saab tugevdada nõrgemaid lihasrühmi ja lihaseid stabiliseerida.