HAF treeningstuudio

Mida ma tundsin teistel treenigutel pärast seda, kui lisasin EMS treeningud oma treeningkavasse?

EMS (Electro Muscle Stimulation) treening on ilmselt tuntud eelkõige kui kiire ja efektiivne alternatiiv nn „tavatreeningule“. Mina kasutan seda täiendava treeninguna oma treeningkavas. Seega on hea võrrelda, millist mõju see teistele treeningutele avaldab. Saan rõõmuga tõdeda, et tunnen ennast tugevamana. Paranenud on nii lihasjõud kui ka lihasvastupidavus. Loomulikult on keeruline mõõta kui suur osa on EMSil võrreldes teiste treeningutega, kuid pärast lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega on areng kiirenenud.

Ma ei tea, kas see on tingitud eelkõige sellest, et tunnetus on paranenud ja oskan oma lihaseid paremini aktiveerida või on suurenenud jõud. Igatahes tunnen ennast paremini ja see on peamine.

Minu jaoks ei ole oluline ainult suur ja tugev lihas, vaid plahvatus, liikuvus ning kergus. Teen EMS’iga üle nädala jõu- ja kardiotreeningut. Siinkohal olen väga tänulik Enelyle, kes on avatud uuendustele ja kellega koostöös pidevalt EMS treeningu kava arendame.

Kuna olin vigastuse tõttu sunnitud ära jätma oma kangitreeningud jõusaalis, siis igatsesin seda toonust. Olen teinud pea 140kg kangiga kükke ja mulle meeldis see toonus jalgades, aga ülejäänud keha oli väga kange ning pigem tekkis tunne nagu oleksin traktori alla jäänud. Ilmselt oli see minu spordialal teatud etapis vajalik, kuid tänaseks olen jõunud punkti, kus saan aru, et enda keha lõhkumine ei ole kangelaslik vaid pigem selge rumalus.

Tervis on kõige tähtsam. Oma keha tuleb austada ja selle eest hoolt kanda.

Toon siin lisana välja ka ühe uuringu, mida lugasin enda tarbeks ning kust tuli nii mõnigi huvitav teadmine lisaks: https://www.electrofitness.com/media/publications/electrostimulation-training-effect-hockey-players.pdf

Antud uuringus võrreldi kahte jäähokimängijate rühma. EMS treeningute treeningkavasse lisamine parandas võistlevate mängijate lihasjõudu ja spetsiifilisi võimeid võrreldes kontrollrühmaga.
Käesoleva uuringu põhjal saab väita, et põlve sirutajate ekstsentrilise ja kontsentrilise tugevuse ning uisutamise (testitud jäähokimägijate peal) tehnilise soorituse paranemist on võimalik saavutada EMS treeningu abil ja seda juba suhteliselt lühikese aja jooksul (3 nädalat). Soovitus on, et EMS treeninguid saaks hooaja jooksul kasutada jõu ja uisutegevuse parandamiseks eraldiseisva treeninguna.


Foto: Aleks Luik