HAF treeningstuudio

EMS treening – päriselt?

Kui Sa oled enda kehakaaluga või selle vormiga sama kimpus nagu mina, siis lõpuks oled sa jõudnud õigesse kohta! Minu nimi on Kristiina ning minust ja minu tegemistest hakkad Sa siin ilmselt küllaltki tihti lugema. Tänases postituses tahan ma Sinuga jagada seda, kuidas mina EMS treeninguni jõudsin, mida ma sellest arvasin… Ja muidugi see kõige tähtsam – et kas siis ikka töötab kah või?

EMS treening

 

EMS treening

Esimest korda kuulsin ma sellest enda kunagiselt klassiõelt. Kuna me polnud mõnda aega kohtunud, siis küsisin igasuguseid tavaelu küsimusi, a la: “Kus sa siis praegu töötad?”. Vastuseks oli HAF, ma ei saanud üldse aru, et mis ah? Mis asi see veel on? (Blondina on elu väga lõbus, võin seda kinnitada :D). Ta oli toona seal treenerina tööl ning kutsus mind proovima.

Päris hirmus oli tegelt. Ma olin enda kaaluga nii kimpus, sest ma tundsin, et mind piirab nii palju asju – jah, piiravad trenni tegemast! Uskumatu, aga nii ta on. Ühed asjad on füüsilised (minu puhul näiteks ära vajunud hüppeliiges, mis ei lubanud mul ei joosta ega hüpata), teised aga psüühilised. Need on teinekord ilmselt hullemadki – iseenda piitsutamine enda mõtetega. Ma hiljuti kuulsin head ütlust, et see on emotsionaalsete veenide lõikumine. Ongi, just nii ongi! Aga pagan, kui raske on sellest välja tulla. Ma olen üks nendest, kes maksis vähemalt aasta (kui mitte rohkemgi) jõusaali liikmemaksu, aga kohale ei jõudnudki.

 

Otsides tuge

Ma loodan et ma pole ainuke, kes heategevust on teinud.
Ma mäletan veel selgelt, mis tunded mind valdasid. Kui ma enda lähedastele EMS treeningust rääkisin – ja ma üritasin seda teha ERITI veenvalt, sest ma vajasin mingit veidrat tuge. Et nemad ka usuksid. Vaatamata minu püüdlustele neid moosida, et nad kiidaks minu trenni mineku heaks (on ju veider tugi :D), pidasid nemad seda soolapuhumiseks, raha raiskamiseks jne.

Siin ma siis nüüd olen. Tänaseks 31kg kergem. Ma lisan teile ühe vahva pildi ka siia alla. Nende suusapükstega käisin ma kaks aastat tagasi Otepääl tuubitamas. Nüüd mahuks sõbranna ka sisse. Järgmises postituses hakkan vaikselt seda sasipundart lahti harutama – kuna, kuidas ja miks ma tegin.

Mis hirmud Sinul treeningute alustamise ees on?